Apple Car ekranı sürücüye farklı yolcuya farklı görünecek

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok
Apple’ın adeta yılan kıssasına dönen elektrikli otomobil projesi ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Grubun yine yapılandırıldığı haberinin akabinde artık de araç içi bilgi ekranına yönelik bir gelişme yaşandı.

Araç içinde farklı ekran tecrübesi

Apple tarafından hazırlanan 21 sayfalık yeni bir patent, araç içi bilgi ekranında farklı bir deneyime işaret ediyor. Range Rover modellerinden hatırlayacağımız üzere bilgi ekranı şoföre farklı, yolcuya farklı görünecek.

Apple burada daha farklı bir teknoloji kullanıyor. Firma daha Evvel sanal gerçeklik gözlüğü ile bakıldığında olağandan farklı imgeler sunan bir ekran geliştirmişti. Bu ekranda prizmatik lensler göz izleme yazılımı ile destekleniyor. arka ışıklandırmayı Denetim eden algoritma birebir anda iki farklı manzara üretebiliyor.

Apple bunu kullanıcı saklılığına yönelik olarak yahut yolcu müzik ekranına bakarken şoför navigasyona odaklanacak stilde uygulamalara yönelik olarak kullanabilir. Böylelikle şoförün dikkati de dağılmamış olur. Şimdi Apple Car ile ilgili bir bilgi olmadığı için bu ekran teknolojisi hayata geçecek mi meçhul.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir