Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Apple, çalışanlarının ChatGPT kullanımını yasakladı

Apple, çalışanlarının ChatGPT kullanımını yasakladı

admin admin -
9 0
Apple’ın ChatGPT vb. Yapay zeka platformlarının çalışanlardan gizli datalar toplamasından dert duyduğu bir evrak ortaya çıktı. Apple, çalışanlarının ChatGPT dışında Microsoft’un sahibi olduğu GitHub’ın Copilot uygulamasını kullanmasını da yasakladı.

Apple çalışanlarına ChatGPT yasağı!

Microsoft tarafından da desteklenen ChatGPT, geliştiricilere Yapay zeka modellerini geliştirmeye devam edebilmeleri için data gönderiyor. Lakin, Mart’ta ChatGPT Fazla Aka bir yanılgı yaptı ve kullanıcılarının sohbet geçmişini görmelerine müsaade verdi. Bu olaydan sonra ChatGPT’ye kullanıcıların sohbet geçmişini kapatma ve Yapay zeka modelinin eğitimine katkıda bulunmaması için seçenekler eklendi. Lakin, bu tedbirler ChatGPT’yi Apple’ın gözünde inançlı hale getirmiyor. Apple mühendislerinin yazdıkları kodlar bu platformlar aracılığıyla Öbür birilerine sızabilir.

Apple’ın yeni Yapay zeka projesi 2018’de Google’dan gelen John Giannandrea tarafından yönetiliyor. Apple’ın Siri’ye doğal konuşma yeteneği kazandıracak Bobcat kod isimli yeni bir teknolojiyi test ettiği biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir