Apple, App Store fiyatlandırma sistemini güncelliyor: İşte detaylar

Genel Mar 13, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Yıl Apple, App Store’da Değerli bir değişikliğe adım atarak geliştiricilere 0,29 ila 10 bin dolar ortasında değişen 900 farklı fiyat noktası sunulacağını duyurdu. Lakin bu değişiklik sırf aboneliklere özeldi. Artık Cuppertino devi, misal bir güncellemeyi App Store uygulamaları ve uygulama içi satın alımlara getiriyor.

Apple, App Store fiyatlandırma sistemini güncelliyor

Yeni paylaşılan geliştirici evraklarına nazaran Apple, Biricik seferlik uygulama içi satın alımlar ve ücretli uygulamalar için geniş bir fiyat yelpazesi sunmayı planlıyor. Bu noktada geliştiricilere 10 dolara kadar 0,10 dolar veya 50 dolar için 0,50 dolar aralığında seçim fırsatı sunulacak. Öte yandan bu durum, App Store’da klasik 0,99 dolar yerine 1 dolara mal olan Fazla daha Çok uygulamanın yer alacağına işaret ediyor diyebiliriz.

Ayrıca paylaşılan evraklar, uygulama için satın alımların 0,29 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor. Geliştiricilerin belirleyebileceği en yüksek meblağ ise 10 bin dolar olacak. Lakin bu sayı için Apple’dan Özel müsaade alınması gerekecek. 

Bu güncellemenin yanı Dizi Apple, global yahut bölgesel fiyatlandırma için daha Çok araç sunmayı planlıyor. Böylece geliştiricilerin ülke yahut bölge bazlı fiyatlar belirlemesine İmkan tanınmış olacak. Apple, var uygulamalar ve uygulama içi satın alımlar için yeni kuralların 9 Mayıs 2023’ten itibaren dünya genelinde geçerli olacağını duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir