Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Android’in yerini alacağı söylenen Google Fuchsia işletim sisteminin geleceği belirsiz

Android’in yerini alacağı söylenen Google Fuchsia işletim sisteminin geleceği belirsiz

admin admin -
9 0
Google’ın geçen Cuma duyurduğu şirket tarihindeki en Aka işten çıkarmanın tesirleri yeni yeni gün yüzüne çıkıyor. Google, yaklaşık olarak 12.000 kişiyi işen çıkartacağını açıklamıştı ve görünen o ki bu kesintilerden en Fazla etkilenen Fuchsia OS olacak.

Google Fuchsia, işeten çıkarmalardan etkilendi

Google, şirket genelinde çalışanların yüzde 6’sını işten çıkarırken Fuchsia işletim sistemi üzerinde çalışan 400 Benlik personelin yüzde 16’sı ile yollarını ayırmış durumda. Fuchsia OS projesindeki bu Aka çaplı kesintinin ne manaya geldiği tam olarak net değil lakin esasen Fuchsia’nın da geleceği hiçbir Vakit net olmadı.

Google hayli nadiren resmi olarak Fuchsia OS’tan bahsediyor ve projenin durumu çoğunluklar söylentiler ve Github evraklarından öğreniliyor. Öte yandan Fuchsia OS katiyen Ufak bir proje değil. Hatta Fuchsia, aslında Linux tabanlı bile değil, bunun yerine Google, işletim sistemini tümüyle sıfırdan kuruyor. 2018’den bu yana Google aslında birkaç Tane Fuchsia tabanlı Aygıt da piyasaya sürdü fakat bu eserler tüketiciler nezdinde neredeyse görünmez düzeyde kaldı.

Google’ın Fuchsia OS’a nazar biçimi farklı olabilir

Android’in halefi olarak isimlendirilen Fuchsia, her zamankinden de bilinmeyen durumda. Fakat geride kalan grup hala daha Fuchsia üzerinde çalışmaya devam ediyor. Öte yandan her ne kadar Fuchsia’dan “Android’in yerini alacak” formunda bahsediliyor olsa da Google’ın bu projeye yaklaşımı farklı olabilir. 2019’da Android ve Chrome şefi Hiroshi Lockheimer, projeyi şöyle açıklıyor: “Bir işletim sistemine yeni bir yaklaşımın nasıl olabileceğine bakıyoruz.” 2022 yılında ise bir Fuchsia grubu üyesi Hacker News’e ” Fuchsia, nihayet kullanıcıları yahut uygulama geliştiricileri gaye almıyor. Fuchsia, eserlerin oluşturulmasını ve bakımını kolaylaştırmak için var.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir