Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Android’den iPhone’a geçiş yapanların oranı giderek artıyor

Android’den iPhone’a geçiş yapanların oranı giderek artıyor

admin admin -
9 0
CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) tahlil şirketine nazaran Android kullanıcıları toplu halde Apple akıllı telefonlara geçmeye devam ediyor. Yakın vakitte yapılan bir araştırma, nihayet beş yılda Android’den iOS‘a geçen kullanıcıların sayısında Kıymetli bir artış olduğunu ortaya koydu.

Ankete katılan yeni iPhone sahiplerinin %15‘i evvelki akıllı telefonlarının bir Android cihaz olduğunu söyledi. Kıyaslama açısından bu oranın bir evvelki yıl %11, ondan evvelki sene ise %10 olduğunu belirtelim. Yayınlanan datalar 2018 yılında da %15 düzeyine ulaşıldığını gösteriyor.

Son 9 yıldaki en yüksek geçiş 2016’da

Bundan evvelki yıllarda Android’den iOS’a geçiş oranının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bilhassa 2016 yılında %21‘lik oranla en yüksek düzeye ulaşılmış olması dikkat çekiyor. Bu, nihayet dokuz yıldaki en yüksek geçiş olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Söz konusu araştırma Mart 2023’te sona eren bir yıllık periyodu kapsıyor. Bunu göz önünde bulundurarak platform değişikliğindeki Değerli artışı iPhone 14 serisinin başarısına bağlayabiliriz. Birçok kullanıcının dikkatini çeken yeni iPhone serisi, Android’den iOS’a geçiş kararında önemli bir rol oynamış görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir