Android 15 ismi belli oldu: İşte Google’ın yeni tatlısı

Genel Mar 05, 2023 Yorum Yok
Google’ın Android 14 geliştirici önizleme sürümünü yayınlamasının akabinde bir ay geçti. Birden fazla kullanıcı, şimdi Android 14’ü Deneyim fırsatı bulamadı fakat Google’ın bir sonraki Aka işletim sistemi güncellemesinin ismi ortaya çıktı. Android 15 tatlı ismi: Vanilla Ice Cream.

Android 15 ismi: Vanilla Ice Cream

Android anne sürümlerine tatlı ismi verilmesi, uzun müddettir sürdürülen bir gelenek. Google, tatlı isimlerini belirlerken alfabetik sırayla gidiyor. 2009 Android Cupcake günlerinden 2018 Android Pie’a kadar Google, tatlı isimlerini duyurmaktan ve sürüm isminin kesimi olarak eklemekten keyif aldı. Q harfine denk gelen Android 10 sürümünde de Google, kendi içinde Queen Cake ismini verdi. Şimdi geliştirme kademesinde olan Android 14 için belirlenen tatlı ismi de Upside Down Cake. V harfine denk gelen Android 15 için hazırlanan tatlı da muhakkak oldu: Vanilyalı dondurma.

Android 15 Vanilla Ice Cream hakkında şu Lahza bilinen hiçbir şey yok. Android 14 final sürümünün ise Edebiyat muhtemelen Temmuz ayına kadar yayınlanması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir