Android 14 ne zaman yayınlanacak? Takvim açıklandı

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Google, 8 Şubat’ta Android 14‘ün birinci geliştirici önizleme sürümünü yayınlamakla kalmadı, tıpkı vakitte yeni nesil taşınabilir işletim sistemi için detaylı bir geliştirme takvimi de paylaştı. Zaman çizelgesi geçen yılki programla benzerlik taşıdığı için pek de sürpriz sayılmaz.

İlk olarak Şubat ila Mart aylarında geliştirici önizleme sürümleri kullanıma sunulacak. Bunlar, geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemi için optimize etmesine İmkan sağlıyor. En kararsız test yapıları olarak tanımlayabiliriz.

Final sürümü Edebiyat gelecek

Nisan ayından (veya Mart ortasından) itibaren Dizi Android 14’ü test etmek ve geliştiricilere mümkün yanılgılar hakkında Geri bildirimde bulunmak isteyenler için tasarlanan beta sürümlere gelecek. Beta test periyodu en az Temmuz ayına kadar devam edecek.

Son etapta Android 14’ün kararlı sürümü yayınlanacak. Vakit çizelgesine bakılırsa işletim sisteminin final sürümü Ağustos ayında kullanıma sunulacak. Olağanda sistemin kararlı sürümleri sonbaharda çıkardı fakat Android 13, Ağustos ortasında yayınlandı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir