Amiral gemisi Xiaomi Pad 6 serisinin özellikleri belli oldu

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro modellerinden oluşacak Xiaomi Pad 6 serisinin 2023’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Hatırlayacak olursak her iki aygıt, geçtiğimiz ay MIUI data tabanında ortaya çıkmıştı. Artık de Digital Chat Station, Xioami Pad 6 ve Pad 6 Pro’nun Temel özelliklerini paylaştı. 

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro özellikleri aşikâr oldu

Kaynağa nazaran Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro, 2.880 x 1.080 piksel çözünürlüğe sahip 11 inçlik bir ekrana sahip olacak. Her iki Aygıt da 120 yahut 144 Hz yenileme hızı sunacak ve HDR10+, Dolby Vision desteğiyle gelecek. Bununla Birlikte aygıtların LCD mi yoksa AMOLED panel mi kullanacağı şimdi açıklanmadı. Fakat evvelki sızıntılar, Pro modelin bir AMOLED panele sahip olacağını gösteriyor.

Teknik tarafta Xiaomi Pad 6 Snapdragon 870, Pad 6 Pro ise Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci tarafından desteklenecek. Buna ek olarak her iki modelin de 12 GB RAM, 512 GB dahili depolama ve 67W süratli şarj desteği ile donatılacak. Sızıntı ayrıyeten, Xiaomi Pad 6 serisinin selefinde bulunmayan bir parmak izi sensörü ile geleceğini söylüyor.

Xiaomi Pad 6 serisinin öbür öne çıkan özellikleri ortasında dört hoparlörlü ses kurulumu, NFC, çift arka kamera, kalem ve klavye takviyesi yer alıyor. Aygıtlar hakkında bütün detayların önümüzdeki haftalarda açıklanacağını düşünüyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir