AMD Radeon sürücü güncellemesi Windows’u bozuyor

Anakart Driverları, Donanım Mar 05, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz ay birtakım kullanıcılar nihayet Radeon sürücü güncellemesini yükledikten sonra Windows işletim sistemlerinde Çeşitli sıkıntılar yahut önyükleme yapamama üzere Önemli sorunlar yaşadıklarını paylaştı. Fakat AMD, bu türlü bir sorunun yaşandığını şimdiye kadar kabul etmemişti.

Son Radeon güncellemelerin Windows’u çökertiyor

Yaşanan bu sorunun hayli dar bir kesimde meydana geldiği belirtilirken sorunun kaynağında ise yeni şoförün yüklenmesinden Evvel işaretlenmemiş olması gereken “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğinin yattığı düşünülüyor.

AMD, mevzu hakkında incelemelere başladıklarını ve sorunun farkında olduklarını Anlatım etti. Firmanın açıklaması ise şöyle: “AMD Software Adrenalin Edition suramı sırasında bir bilgisayar güncellemesi yapılması durumunda Fazla az sayıda örnekte ortaya çıkabilen bir sorunu tespit ettik ve faal olarak durumu araştırtıyoruz. Kullanıcılara, sürücüyü yüklemeden Evvel bütün sistem güncellemelerinin uygulandığından yahut duraklatıldığından emin olmalarını ve AMD şoför yükleme süreci sırasında “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olmalarını öneririz.”

Açıkçası bu Problem AMD’nin şoförlerine olan inanca bir Öbür vuruş daha indiriyor diyebiliriz. Lakin üstte da dediğimiz üzere bu Sıkıntı hayli az sayıda spesifik bir senaryoda ortaya çıkıyor. Bu problemle karşılaşmamak ismine yüklü sürücüyü kaldırmak için DDU kullanılabilir. Ardından Software Adrenalin Edition’ın nihayet sürümleri yüklenebilir. Şayet DDU kullanmak istemiyorsanız Software Adrenalin Edition 23.2.1/23.2.2 güncellemelerini öteki Windows güncellemeleri yapıldıktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir