AMD FSR 3.0 detaylanıyor: 2 kat performans artışı ve daha fazlası

Anakart Driverları, Donanım Mar 25, 2023 Yorum Yok
AMD ve Nvidia ortasında yaşanan rekabet, yerini ölçeklendirme teknolojilerine bırakmış durumda. Bu bağlamda AMD’nin bu Yıl piyasaya süreceği en Kıymetli teknolojilerden biri olan FSR 3.0 için yeni detaylar paylaşıldı. Pekala FSR2’nin halefi ve DLSS3’ün merakla beklenen rakibi, neler sunacak? Gelin yeni gelişmelere daima birlikte bakalım. 

FSR 3.0 ayrıntıları netleşmeye başladı

Bilindiği üzere Nvidia, DLSS 3.0’a ek olarak oyunlarda alınan FPS’i Aka oranda arttırmayı hedefleyen Çerçeve Oluşturma teknolojisi ile karşımıza çıktı. FSR 3.0 ise yaklaşık dört ay Evvel duyurulmasına karşın, teknoloji hala etkin geliştirme basamağında ve resmi olarak kullanıma sunulacağı tarih bilinmiyor. Lakin görünüşe nazaran AMD, geniş bir GPU yelpazesine dayanak sunmaya devam edecek.

Yakın tarihli Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) AMD, FSR 3’ün MIT lisansı aracılığıyla açık kaynak olacağını doğruladı. Bu durum bizlere, yükseltme teknolojisinin fiyatsız olarak herkes tarafından kolay kolay düzenlenebileceğini gösteriyor.

Ayrıyeten AMD, FSR 3.0 için hedeflenen oyun tecrübesinin çok daha akıcı olacağını ve 2 kat daha Çok performans sunacağını söylüyor. Bu noktada Özellikle gecikme sürelerine ağırlaşan Kırmızı grup, FSR2’den FSR3’e geçişi de olabildiğince kolay hale getirecek. Böylelikle yeni ölçeklendirme teknolojisinin DLSS 3.0’a karşı pazara süratli bir giriş yaptığını görebiliriz. Lakin bütün detaylar için bir müddet daha beklememiz gerektiğini belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir