Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Amazon çalışanları grevde: Robotlara bizden daha iyi davranılıyor

Amazon çalışanları grevde: Robotlara bizden daha iyi davranılıyor

admin admin -
7 0
Birleşik Krallık’taki Amazon sendikası çalışanları, düşük fiyatlar ve “ağır” çalışma şartları nedeniyle birinci kez greve gidiyor. Amazon’un grevlere katılan depo çalışanlarından biri olan Darren Westwood, süreci tarihi olarak nitelendirirken robotlara daha âlâ davranıldığını söyledi. Darren Westwood, CNBC’ye “Geçen gün biri bize robot üzere davranıldığımızı söyledi – hayır, robotlara daha uygun davranılıyor” dedi.

Amazon çalışanları grevde

Amazon’un Coventry ikmal merkezindeki GMB sendika personellerinin yüzde 98’i “tarihi” grev lehine oy kullandı ve bu yılın başlarında 25 Ocak’ta bir grev tarihi ilan etti. Bu greve Fabrikadaki 1.000 emekçiden 300’ünün katılması bekleniyor. Greve katılan bir çalışan olan

Çalışanlar Amazon’dan daha güzel çalışma şartları istiyorlar. Amazon çalışanları, uzun çalışma saatleri, yüksek yaralanma oranları ve amansız çalışma temposunun yanı Dizi sıkı yönetici müşahedesinden (ihtiyaç molalarının sorgulanması vs) şikayetçi. Lakin en Aka reaksiyon ise saatlik fiyata getirilen gülünç düzeydeki 50 peni (56 sent) olan bir fiyat artışı. Çalışanlar enflasyonun Fazla altında olan bu fiyat artışını reddediyor ve saatlik 15 sterlin (şu anda 10,50 sterlin) talep ediyorlar.

Öte yandan Amazon bahse dair açıklamalarda bulundu. Amazon, grevin boyutunun İngiltere’deki çalışanlarının sırf yüzde 1’ini oluşturduğunu söyledi. Firma, 2018’den bu yana fiyatların yüzde 29 arttığını ve enflasyonla uğraş için çalışanlar Biricik seferlik 500 sterlin ödeme yapıldığını söyledi. Amazon ayrıyeten çalışanlara sunulan Özel sıhhat sigortası, hayat sigortası, sübvansiyonlu yemekler ve çalışan indirimi üzere avantajlardan Laf etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir