Acer, Predator markasını AMD RX 7900 serisine getiriyor

Anakart Driverları, Donanım Oca 31, 2023 Yorum Yok
Predator markası ismi altında oyuncu odaklı OEM PC ve dizüstü bilgisayar modelleri geliştiren Acer, ekran kartı pazarındaki varlığını artıracak üzere gözüküyor. Kısa müddet Evvel Özel soğutuculu Intel Arc A770 Predator BiFrost ve A380 Predator kartlarını duyuran şirket, artık de Predator markasını AMD RX 7900 serisine getiriyor.

Predator AMD RX 7900 serisi ekran kartları 2023’te geliyor

Bilindiği üzere ekran kartı pazarında, madencilik sonrası artan kart sayısı ve yeni modellerin duyurulması ile birlikte Aka bir sakinlik yaşanıyor. Lakin görünüşe nazaran Acer, Predator markası altında yeni ve daha premium eserlerle karşımıza çıkacak.

Bildirilenlere nazaran Acer, Intel Arc serisinden sonra özel dizaynlı AMD ekran kartlarının üretimi için hazırlıklarını tamamladı. Bununla Birlikte sızdırılan imajlar, Predator RX 7900 serisinin hangi modelleri kapsayacağı hakkında rastgele bir bilgi vermiyor. Fakat yeni kartların 2023 yılında piyasaya sürüleceği doğruluyor.

Tasarım konusunda, Predator markalı AMD Radeon RX 7900 serisi kartların Acer’ın var Bifrost soğutucusu kullanıp kullanmayacağı şimdi açıklanmadı. Çünkü burada yeni bir dizaynla da karşılaşabiliriz. Ayrıyeten Acer, AMD’nin akabinde Özel dizaynlı Nvidia RTX serisi kartlara da yönelebilir. Fakat bütün bunlar için biraz daha beklememiz gerekecek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir