Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. ABD ordusunun çok gizli uzay uçağı 900 günlük görevinde ne yapıyordu?

ABD ordusunun çok gizli uzay uçağı 900 günlük görevinde ne yapıyordu?

admin admin -
15 0
Amerika Birleşik Devletleri Uzay Kuvvetleri (USSF) tarafından işletilen gizli bir Uzay uçağı, yörüngede rekor bir 908 gün geçirdikten sonra Dünya’ya indi. ancak başımızın üstünde ne yaptığı ise gizemini koruyor.

Mürettebatsız X-37B Uzay uçağı, NASA’nın Kennedy Uzay İstasyonu’na 12 Kasım tarihinde inişini gerçekleştirdi. Rekor kıran uçuş sırasında yürütülen faaliyetler hakkında Fazla sonlu bilgiler bulunsa da yetkililer Dünya’nın yaklaşık 249 mil (400 kilometre) üstünde bir sıra bilimsel deney yürüttüklerini sav ediyor.

Yapılan deneylerin birden fazla açıklanmadı

X-37B, ABD ordusu tarafından kullanılmadan Evvel temelinde Boeing tarafından NASA için tasarlanmıştı. Birçok taraftan minyatür bir Uzay mekiğini andıran bir uçak-uzay aracı temelinde melez bir Bina sunuyor. Yörüngesel Test Aracı-6 (OTV-6) olarak isimlendirilen vazifede Uzay aracı, Mayıs 2020’de Atlas V roketiyle fırlatıldı. Yörüngeye konuşlanan araçta bu müddet zarfında bilinen kimi deneyler gerçekleştirildi.

Açıklanan deneylerden birisi ABD Donanma Araştırma Laboratuvarı tarafından güneşten gelen ışığı mikrodalgalar olarak Dünya’ya Geri göndermeden Evvel muvaffakiyetle toplayan bir test, bir öbür ise elektromanyetik olarak yönlendirilen bir eğitim uydusunun konuşlandırılması. NASA ayrıyeten uzayın farklı gereçler üzerindeki tesirlerini araştıran Materials Exposure and Technology Innovation in Space (METIS-2) isimli bir deney de vazife sırasında gerçekleştirildi. Bunlar dışında gemide gerçekleştirilen öbür deneyler hakkında rastgele bir ayrıntı açıklanmadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir