2023’te kullanıma sunulması planlanan altı yeni emoji ortaya çıktı

Genel Oca 19, 2023 Yorum Yok
Unicode Konsorsiyumu, 2023 yılında hangi emojilerin çoklu platform listesine iç edileceğine karar vermiş görünüyor. Emojipedia internet sitesi bu Yıl kullanıma sunulması planlanan emojileri listeledi.

Şu Lahza itibariyle Unicode, Emoji 15.1 derlemesine iç edilebilecek 578 yeni varyantı pahalandırıyor. Bu eklemelerin Aka çoğunluğu var olanlardan küçük ayrıntılarla farklılık gösterdiğini belirtelim.

Örneğin Unicode, soldan sağa hakikat devinim eden bir koşucu, otomobil ve sörfçü imgelerini eklemeyi planlıyor, zira sağdan sola yanlışsız hareketi tasvir eden birebir emojiler esasen mevcut.

Altı büsbütün yeni emoji

Şu anne kadar yalnızca altı büsbütün yeni emoji belirlenmiş durumda. Bu tabirleri misket limon, zehirsiz mantar, kırık bir zincir, onaylama biçiminde başını sallayan yüz, “hayır” der üzere iki yana sallanan Çehre ve anka kuşu olarak sıralayabiliriz.

Emojipedia’ya nazaran yeni emojiler final moderasyon onayından geçmeleri durumunda 2023 yılının sonuna kadar akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda, iletileşme uygulamalarında ve toplumsal ağlarda yer almaya başlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir